Güzel Türkçe Öğretim Merkezi Nasıldır?

Bu zamanda, milyonlarca insan ana dilinin yanında Türkçe konuşabiliyor. Onlar biliyor ki, en az iki dil bilirse geleceğin kariyeri daha iyi olacak. Onlar da biliyor ki, Türkçe hem evrensel hem de önemli bir dildir. Bundan dolayı, geçen senelerde pek çok öğrenci Türkiye’ye gidip Türkçe öğrenmeye başladı. Ancak, nasıl Türkçeyi kolayca öğrenebilir?

image

Birinci olarak Türkçe Öğretim Merkezi ilişkili olmaktadır. Merkezinde Türkçe öğrenen yabancılar için bir TÖMER Kütüphanesi olmalıdır. Kütüphanenin içindekiler herhangi türlü kitapları kolayca bulabilir. Örneğin, A1 ya da A2 olan kişi çocuk kitabını okuyarak türkçe öğrenebilir. B1 ya da B2 olan kişi romanları okuyabilir, falan. Ayrıca, kütüphanede bilgisayar salonu sağlanır. Bilgisayarda türkçe öğrenmek için oyunlar vardır. Böylece, öğrencilerin boş zamanları varsa yakındaki TÖMER Kütüphanesine gidip türkçe öğrenerek zevk alır.

image

İkinci olarak öğretmenler ilişkili olmaktadır.  Herkes biliyor ki, öğrenme sürecinde öğretmenler önemli bir yer alır. Ancak sadece türkçe öğretmek için değildir. Onlar hem öğretmen hem de gözetmen olmalıdır. Türkçe Öğretim Merkezinde bir öğrenci için bir gözetmen varsa daha iyi olur. Bu gözetmen öğrencinin sürecini inceleyebilir. Yani türkçe öğrenirken öğrencinin sorunlarını çözebilir. Onlar birbirleriyle sıklıkla konuşup sorunlarını çözebilir. Böylece, türkçeyi daha iyi öğrenebilir.

Fadhilah Trya Wulandari
ULUTÖMER Öğrencisi 2015-2016
B1 Saviyesi

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s